Haberler/Türkiye Kamu-Sen
ABD’yi Kınıyoruz

ABD’yi Kınıyoruz

Üç büyük dinin kutsal toprağı Kudüs’ü, ABD Başkanı Trump’un İsrail’in başkenti ilan etmesi Ortadoğu Coğrafyasını bir kez daha keşmekeşe sürükledi. Yıllardır Kudüs’ün İsrail’in başkenti ilan edilmesi için lobi çalışmaları yürüten İsrailliler bölgeyi ateşe atacak bu kararın, bölge halkına yaşatacağı felaketin de farkındalar.

TÜM İSTİHDAM MODELLERİ GÜVENCELİ ÇALIŞMAYA DÖNÜŞTÜRÜLMELİDİR

TÜM İSTİHDAM MODELLERİ GÜVENCELİ ÇALIŞMAYA DÖNÜŞTÜRÜLMELİDİR

Kamuda çalışan taşeron firma çalışanlarının kadroya alınmasıyla ilgili düzenleme hakkında görüşlerini belirten Genel Başkan İsmail Koncuk, konfederasyon olarak yaşanan gelişmelerin küçümsenmeyecek derecede önemli olduğunu vurguladı. Kamuda diğer istihdam modellerinde çalışanların sıkıntılarının da giderilmesi gerektiğini söyleyen Koncuk açıklamasına şöyle devam etti:

Kamu Personeli Danışma Kurulu (Kpdk) Kasım Ayı Toplantısı Gerçekleştirildi

Kamu Personeli Danışma Kurulu (Kpdk) Kasım Ayı Toplantısı Gerçekleştirildi

Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) 2017 yılı Kasım ayı toplantısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Reşat Moralı toplantı salonunda yapıldı. KPDK toplantısında Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türkiye Kamu-Sen Genel Toplu Sözleşme Sekreteri ve Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak ve teknik heyetimiz de hazır bulundu.

Son Bir Yılda Ailenin Aylık Harcaması 625,26 Lira Arttı

Son Bir Yılda Ailenin Aylık Harcaması 625,26 Lira Arttı

Türkiye Kamu-Sen Araştırma Geliştirme Merkezi’nin yaptığı çalışmaya göre, 4 kişilik bir aile için hayat son bir yılda aylık tam 625,26 TL zamlandı. Konfederasyon Ar-Ge Merkezi’nin TÜİK’in aylık olarak yayınladığı tüketici fiyatlarına dayanarak hazırladığı, 4 kişilik bir ailenin hiçbir desteğe ihtiyaç duymadan insanca yaşaması için gerekli olan zorunlu harcama tutarının belirlendiği çalışmaya göre, 2016 yılının ekim ayında 4 kişilik bir ailenin gıda, kira, ısınma, ulaşım, haberleşme, sağlık, temizlik, eğitim, spor, giyinme ve ev eşyası gibi vazgeçemeyeceği aylık zorunlu harcamaları toplamı 4.760,82 TL iken 2017’nin ekim ayında bu rakam 5.386,08 TL’ye yükseldi.

Saldırıya Uğrayan Gazilerimizi Ziyaret Ettik

Saldırıya Uğrayan Gazilerimizi Ziyaret Ettik

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve bağlı sendikalarımızın Genel Başkanları, önceki gün Ankara’da bir benzin istasyonunda şehir magandaları tarafından aileleri ile birlikte saldırıya uğrayan Gazi Muzaffer Oktay ve Gazi İbrahim Kızılkaş’ı ziyaret etti.

ENFLASYON AÇIKLANDI, MEMUR MAAŞLARI %1,78 ERİDİ

ENFLASYON AÇIKLANDI, MEMUR MAAŞLARI %1,78 ERİDİ

TÜİK, Ekim ayına ilişkin enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre Ekim ayında tüketici fiyatları bir önceki aya göre ortalama %2,08 oranında yükseldi. 2017 yılının ikinci yarsında, yani Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında ise toplam enflasyon %3,43’e ulaştı. 2017 yılında 10 aylık enflasyon toplamı da %9,52 oldu. Bir başka ifade ile 2017’nin ocak ayında 100 liraya satılan bir malın fiyatı bugün 109,52 liraya çıktı.

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

Türk İmar-Sen olarak milletimizin refah seviyesinin yükseldiği, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, herkesin kardeşçe barış ve mutluluk içinde yaşadığı, her şart altında adaletin tecelli ettiği bir Türkiye; felaketlerin, savaşların, açlığın, zulmün ve sefaletin son bulduğu bir dünya temennisiyle Türk ve İslam âleminin Kurban Bayramını kutlar, duaların kabulü ile Bayramımızın hayırlara vesile olmasını dileriz

Toplu Sözleşme Ne Getiriyor

Toplu Sözleşme Ne Getiriyor

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen toplu sözleşme görüşmelerinde mutabakat sağlandı ve kamu görevlilerinin geneline ve hizmet kollarına yönelik toplu sözleşme imzalandı.

Memur Maaşının Düşüklüğünü TÜİK'te Tescilledi

Memur Maaşının Düşüklüğünü TÜİK'te Tescilledi

Türkiye Kamu-Sen Araştırma Geliştirme Merkezi, TÜİK’in Hanehalkı Tüketim Harcaması araştırmalarından yola çıkarak yaptığı çalışmada, memur maaşlarının Türkiye’deki ailelerin aylık ortalama harcama tutarlarının oldukça gerisinde kaldığı ortaya çıktı.