Haberler/Türk İmar-Sen
 Türk İmar-Sen 27 Yaşında

Türk İmar-Sen 27 Yaşında

İnandığı değerlerden zerre taviz vermeden, dik bir duruşla Kutlu yürüyüşünü devam ettiren sendikamızın bugün 27. kuruluş yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun

Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun

Türk İmar-Sen olarak başta kamu çalışanları olmak üzere herkesin bayramını kutlar, Ramazan Bayramının Türk milleti, İslam dünyası ve bütün insanlık için hayırlara vesile olmasını dileriz.

Kadir Geceniz Mübarek Olsun

Kadir Geceniz Mübarek Olsun

Bin aydan daha hayırlı olan Mübarek Kadir Gecesi'nin İslam alemi ve Türk Milleti için hayırlar getirerek huzura ve esenliğe erişmemize vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederiz. Rabbimiz bu mübarek gecede dualarınızı kabul etsin.

TEŞKİLATIMIZA VE ÜYELERİMİZE TEŞEKKÜRLER

TEŞKİLATIMIZA VE ÜYELERİMİZE TEŞEKKÜRLER

Türk İmar-Sen olarak 2019 yılı yetki dönemini geride bıraktık. Kurumlarda sendikal rebaket yerine baskı, mobbing ve ayrımcılık gibi bir düzenin sürdürüldüğü, makam gücüyle çalışanların sendikal tercihlerine zorla ipotek konulmaya çalışıldığı bir düzende herşeye rağmen üye sayımızı arttırarak 6048 üyeye ulaştık.

MİLLİ MÜCADELENİN YÜZÜNCÜ YILINDA BAĞIMSIZLIK YOLUNDA AYNI İMANLA DOLUYUZ

MİLLİ MÜCADELENİN YÜZÜNCÜ YILINDA BAĞIMSIZLIK YOLUNDA AYNI İMANLA DOLUYUZ

Bu toprakların ebediyen Türk yurdu olduğunu tescil eden millî mücadelemizin başlangıcının 100. yılı kutlu olsun. Vatanımızın düşmanlar tarafından işgal edilmesinin ardından, Türk milletinin sinesinde alevlenen özgürlük ve bağımsızlık aşkı, bundan tam 100 yıl önce Atatürk’ün 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkmasıyla birlikte, tüm vatan coğrafyasını kuşatmıştır.

Anneler Günü Kutlu Olsun

Anneler Günü Kutlu Olsun

Annelik, sevgi, şevkat ve merhamet duygularının harman olduğu, fedakârlığın, vefanın kaynağı, Allah’ın can verme sırrının insanda kısıtlı olarak tecelli ettiği yüce bir makamdır. Yaşımıza, işimize, statümüze bakmaksızın başımızı okşayan sıcacık ellerini aradığımız, dertlere düçar olduğumuz her an şevkatine sığındığımız, yanında olmasak bile varlığından güç aldığımız, her hayal kırıklığının ardından sevgisini, sadakatini hatırlayıp teselli bulduğumuz annelerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz

Nevruz Bayramı Kutlu Olsun

Nevruz Bayramı Kutlu Olsun

Sayısız değerleri içinde barındıran Türk kültürünün bir ürünü olarak Orta Asya’dan Balkanlar’a kadar geniş bir coğrafyada, ölümden sonra dirilişi, zorluklardan sonra gelen zaferi, kıtlıktan sonra bolluğu ve Allah’ın rahmet ve bereketini simgeleyen, çetin kış aylarının ardından baharın gelişini müjdeleyen Nevruz (Yeni Gün) Bayramı’nı kutlamaktayız.

Çanakkale Türkiye Cumhuriyeti'ni Kuran Ruhun Beşiğidir

Çanakkale Türkiye Cumhuriyeti'ni Kuran Ruhun Beşiğidir

Dönemin en donanımlı ordularına karşı yokluk içinde, günlerce hiç uyumadan, aç, susuz, toz, toprak içinde, kan revan içinde; tanka, topa süngüyle, iman dolu göğsüyle direnen kahraman Türk milletinin, tarihe kanlarıyla “Çanakkale geçilmez” yazdığı büyük zaferin 104. yıldönümünü idrak ediyoruz.