Haberler/Türk İmar-Sen
3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Sosyal yaşamda ve çalışma hayatında engellilere gerekli kolaylıkların sağlanması, hak ettikleri hayat standartlarına kavuşturulmaları, sosyal devlet olmanın en önemli gereklerinden birisidir.

7 ŞEHİDİMİZ VAR

7 ŞEHİDİMİZ VAR

Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki üs bölgesinde yaşanan mühimmat patlaması sonucu 7 askerimiz şehit olmuş, 25 askerimizin ise yaralanmıştır.

Cumhuriyetimizin Bayramımız Kutlu Olsun

Cumhuriyetimizin Bayramımız Kutlu Olsun

Vatanına bağlılığını, milletine sevdasını, bayrağına duyduğu saygıyı, asaletini tarihin her döneminde dosta, düşmana gösteren Türk milleti, bir ve beraber olarak bugünlere kadar gelmiştir”diyen Genel Başkan Kahveci, “Cumhuriyetin çocukları olan bizler, çocuklarımızın, torunlarımızın, gelecek nesillerin aldığı nefese kadar bağımsız yaşayabileceği, kan ve gözyaşı dökmeden, barış ve huzur içinde, gururla barınabileceği bir vatan bırakmalıyız

Danıştay Andımız İçin Son Noktayı Koydu

Danıştay Andımız İçin Son Noktayı Koydu

Danıştay 8. Dairesi Türk Eğitim-Sen tarafından yargıya taşınan okullarda andımızın okutulması ile ilgili esastan kararını verdi. Buna göre, 8 Ekim 2013 tarihinde kaldırılan Öğrenci Andı’nın yeniden okullarda okutulabilecek.

Memur Maaşlarına İyileştirme Yapılmalıdır

Memur Maaşlarına İyileştirme Yapılmalıdır

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, eylül ayı enflasyon rakamlarına ilişkin olarak bir basın açıklaması yaptı. Açıklamasında yıllık enflasyonun %24,5’e yükselmesiyle memur maaşlarının son üç ayda %6,4 oranında eridiğine dikkat çeken Genel Başkan, vatandaşların alım gücünde yaşanan düşüş durdurulmadığı müddetçe bu durumdan çıkmanın mümkün olmadığını ifade etti. Memur ve emekli maaşlarına acilen iyileştirme yapılması gerektiğini ifade eden Kahveci, yerli üretimden alınan vergilerin düşürülmesi yoluyla ülkemizde üretilen ürünlerin desteklenmesi ve paramızın ülke içinde kalması gerektiğine vurgu yaptı.

‪Milletimizin Başı Sağ Olsun

‪Milletimizin Başı Sağ Olsun

Kapıkule-İstanbul seferini gerçekleştiren yolcu treninin Tekirdağ'da raydan çıkarak devrilmesi sonucu 24 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 124 vatandaşımızda yaralanmıştır.