Haberler/Tapu ve Kadastro
Tapu İş ve İşlemleri Devletin Asli Görevleridir, Devredilemez

Tapu İş ve İşlemleri Devletin Asli Görevleridir, Devredilemez

Noterler Birliği'nin tapu satışlarını almaya hazırız şeklindeki açıklamasına tepki gösteren Türk İmar-Sen Genel Başkanı Salih Demir “ Tapu iş ve işlemleri devletin asli görevlerindendir. Kritik iş ve işlemlerdendir. Notere veya bir başka işletmeye devredilemez. Noterler Birliği’nin hızlı olacak, vergi kaybı yaşanmayacak gibi ifadelerde bulunması da son derece talihsizdir. Tapu çalışanları büyük bir fedakarlıkla çalışmaktadırlar. Tapu Müdürlüklerinde işlemler hızlı ve sistematik bir şekilde yapılmaktadır. Bu konuda yapılan teknolojik yatırımlarla çok önemli bir mesafe kat edilmiştir. Vergi kaybına gelince Türkiye’de vergi işlerini noterler yapmıyor. Vergi ile ilgili sıkıntılarında çözecek yetkililer onlar değiller. Tapu harçları ile ilgili de zaten hükümet bir düzenleme hazırlığı içindedir “ dedi.

Sendikamızdan Tapu ve Kadastroda  Rotasyona Dava

Sendikamızdan Tapu ve Kadastroda Rotasyona Dava

Sendikamız Türk imar-Sen tarafından tapu ve kadastro çalışanlarına rotasyon uygulanmasını düzenleyen Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Yer Değiştirme Kurulu kararlarında yer alan bazı düzenlemeler ile bu düzenlemelere dayanak olan gösterilen Tapu ve Kadastro Genel müdürlüğü Atama ve yer değiştirme esaslarına İlişkin yönetmeliğinin bazı maddelerin yürütmesinin durdurularak iptal edilmesi için Danıştay’da dava açıldı.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde Yöneticileri Ziyaret Ettik

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde Yöneticileri Ziyaret Ettik

Genel Başkanımız Salih Demir ve Genel Başkan Yardımcımız Etem Yaşar Yılmaz Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı sayın Sinan Fidan, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Sayın Nihat Erdoğan ve Yabancı İşler Dairesi Başkanı Sayın Gökhan Çanakçı'ya makamlarında hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Başarı Listeleri  Açıklandı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Başarı Listeleri Açıklandı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sözlü sınavı sonuçları ve adayların yazılı ve sözlü sınav puanlarının aritmetik ortalaması alınmak suretiyle belirlenen başarı puanları, başarı sıralaması, başarı puanı en yüksek adaydan başlamak üzere oluşturulan asıl ve yedek adayları gösterir listeler yayınlandı.

İadesi İstenen Ek Özel Hizmet Tazminatları İçin Başvurduk

İadesi İstenen Ek Özel Hizmet Tazminatları İçin Başvurduk

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün teknik hizmet sınıfındaki personelin ek özel hizmet tazminatından yersiz olarak faydalandırıldığı ve bu personele ödenen ek özel hizmet tazminatı miktarlarının tahsil edilmesi ile ilgili Bölge Müdürlüklerine gönderdiği yazı ile ilgili olarak Genel Müdürlüğe Sendikamız tarafından bir başvuru yapıldı.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü İle Görüştük

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü İle Görüştük

Genel Başkanımız Salih Demir, Genel Başkan Yardımcılarımız Etem Yılmaz ve Ali Rıza Gül ile birlikte Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, Genel Müdür Yardımcısı Adil Hakan Ayber ve İnsan Kaynakları Daire Başkanı İbrahim Öztürk’ü ziyaret ettiler.