Haberler

Nevruz Bayramı Kutlu Olsun

21.03.2019 - Perş. / TÜRK İMAR SEN / Yazdır
Nevruz Bayramı Kutlu Olsun
Sayısız değerleri içinde barındıran Türk kültürünün bir ürünü olarak Orta Asya’dan Balkanlar’a kadar geniş bir coğrafyada, ölümden sonra dirilişi, zorluklardan sonra gelen zaferi, kıtlıktan sonra bolluğu ve Allah’ın rahmet ve bereketini simgeleyen, çetin kış aylarının ardından baharın gelişini müjdeleyen Nevruz (Yeni Gün) Bayramı’nı kutlamaktayız.
Nevruz, Türk coğrafyasında yaşayan herkesi birbirine kenetleyen; dostluk ve barış içinde güzel bir gelecek kurma amacındaki insanların yaktığı umut ateşidir. Bu bakımdan Nevruz, bu uçsuz bucaksız topraklarda yükselen kültürümüzün bir ürünü, binlerce yıllık kardeşliğimizin en büyük göstergesi, birlikte yaşama irademizin halaylarla, horonlarla, zeybeklerle dile gelmiş halidir. 
Nevruz Bayramında, insanların kardeşliği, barışı ve bir arada yaşayabilmenin güzelliğini yeniden hatırlamasını, dünyanın her köşesinde adaletin ve huzurun sağlanmasını diliyorum. Bir tohumun toprağı yırtarak güneşe eriştiği günlerin habercisi olan Nevruz’da, Türk milletinin de baharda filizlenen tohumlar misali, etrafını saran ateş çemberini parçalayarak güzel günlere erişeceğine olan sarsılmaz inancımı bir kez daha yineliyor, Nevruz’un temsil ettiği, birlik, beraberlik, bolluk ve bereketin tüm milletimizi kuşatmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyoruz.

<<< Geri / İleri >>>