Dağ Fare Bile Doğurmadı, Memurun Hakkı Masada Bırakıldı.

Dağ Fare Bile Doğurmadı, Memurun Hakkı Masada Bırakıldı.
Toplu sözleşmelerde 4-5 puanlık bir artış olmazsa imza atmayacaklarını söyleyen memur-sen başkanının bu açıklamasından 8 saat sonra yüzde 0.5’lik bir artışı kabul edip imza attığını gördük.
Kalem var mürekkep koyun, adalet var kalkınma yok, milletin adamı zammı versin gibi sloganik cümlelerle ağız dolusu konuşanların 1 gün sonra masada sanki bu sözleri hiç kendileri söylememiş gibi imza attıklarını da gördük 
Gerçekleşen enflasyonun altında kalan yani sıfır zam anlamına gelen bir sözleşmeyi imzalayarak kendileri için mutlu sona ulaşanlar hizmet kolumuzda da aynı hezimeti çalışanlara yaşatmaktan imtina etmemişlerdir. 
 
Hezimetten kazanç diye bahsedebilme utanmazlığına da sahip olanlar; AFAD da araç kullanan Arama ve kurtarma teknisyenleri ile Karayolları Genel Müdürlüğünde görev yapan Bakım ve trafik teknikerlere ödenen 70 TL’ yi 84 TL'ye çıkarmışlar. 
AFAD da iş riski zammı 600 puan yani 19,54krş(2017 yılına göre) kazanmışlar. 
Fazla mesaileri arttırmışlar. 
Tüm çalışanları kapsamaya kapsasa da 10 TL’lik olan bu artışlara kazanım demek için 0.5 zamlık bir artışa imza atıp, yoğun bir mücadele sonucunda başardık diyenlerden olmak lazımdır. 
Bunları kazanım diye yutturmaya çalışırken temel sorunlar ve talepler olan Arazide görev yapan Teknik personelin ve AFAD çalışanların Filli hizmet zamları, Tapu ve kadastro çalışanlarının Döner sermaye payları meselelerine hiç değinmemeleride tuhaftır. 
Asıl meseleler dururken yol kenarında çelik çomak oynayıp kazandık naraları atanlar hakkında hizmet kolumuzda görev yapan ve hasbelkader bunlara üye olan kamu çalışanları gereğini yapmalıdırlar. 
Mücadelesiz, yandaş ve yancılıkla, siyasetin oyuncağı olmakla sendikacılık yapılmaz. Yapılırsa bundan en fazla zararı kamu çalışanları görür. Bu işleri yapanlar keyif çatarken, kamu çalışanları bunların attığı imzanın ceremesini çeker. O halde yapılması gereken açıktır. Bunlara tüm kamu çalışanları gereken dersi vermelidir. Aksi takdirde zulüm rıza gösterdikçe artacaktır. 
Necati ALSANCAK
Genel Başkan