Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı Ziyaret Edildi, Şehitlerimiz Anıldı

Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı Ziyaret Edildi, Şehitlerimiz Anıldı
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve sendikalarımızın Genel Başkanları, Genel Merkez Yöneticilerimizle birlikte, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yılına sayılı günler kala o gece bombalanan ve 51 kahraman polisimizin şehit olduğu Özel Harekât Daire Başkanlığını ziyaret ettiler.
Gölbaşı Polis Özel Harekât Daire Başkanlığı yerleşkesi içinde bulunan Şehitler Camisinde kılınan Cuma namazının ardından Genel Başkanımız Önder Kahveci, sendikalarımızın Genel Başkanları ve Genel Merkez Yöneticilerimiz Polis Özel Harekât Sosyal Destek Şube Müdürü Murat Tekin ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından Genel Başkanımız Önder Kahveci ve beraberindekiler Özel Harekât Daire Başkanlığına ait müzeyi gezdiler. Genel Başkanımız Önder Kahveci, ziyaret sonrasında müzedeki anı defterine düşüncelerini yazdı.   Ardından Özel Harekât Daire Başkanı Selami Türker de makamında ziyaret edildi. 
 
KAHVECİ: TÜRK MİLLETİ HAİNLER KARŞISINDA BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ MUHAFAZA EDECEKTİR
 
Genel Başkan Önder Kahveci ziyarette yaptığı açıklamada, şehitlerimizi rahmetle anarken, Türk milletinin o geceki kararlı duruşunun bu alçak darbe girişimini engellediğini ifade etti. Kahveci, “15 Temmuz alçak darbe girişimine teşebbüs edildiği o kara gecenin üzerinden neredeyse üç yıl geçti. Hain darbecilerin kendilerine ilk hedef seçtikleri yer Özel Harekât Daire Başkanlığı olmuş ve 51 kahraman özel harekât polisimiz burada şehit edilmiştir.
 
Aklını birilerinin emrine vererek onların direktifleri ile bu milletin tankını, topunu, uçağını, helikopterinin namlusunu yine bu milletin üzerine doğrultanları bu millet asla ama asla affetmeyecektir.
 
Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere Türk Milleti bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada asla fırsat vermeyecek, topraklarımız üzerinde planlanan kirli ve sinsi oyunlarını bozacaktır. Tarihin her döneminde yedi düvelle mücadele eden Türkiye Cumhuriyeti hain terör örgütleri ile de yılmadan, bıkmadan mücadelesine devam edecektir.
 
Türkiye Kamu-Sen camiası olarak bu hain darbe girişiminin 3. yıl dönümünde şehitlerimizi bir kez daha unutmadığımızı, onların emanetlerine her an sahip çıktığımızı hatırlatmak ve tüm hainlere, düşmanlarımıza karşı birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu güçlü bir şekilde ilan etmek üzere bugün buradayız.
 
Bu aziz vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimizle birlikte o kara gecede burada şehit düşen kahraman özel harekât polislerimizi ve tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, tüm milletimizi bu vatan üzerinde kirli hesap yapan şer güçlere karşı uyanık olmaya davet ediyorum” dedi.
 
SELAMİ TÜRKER: TÜRK MİLLETİNİN HUZURU VE BİRLİĞİ İÇİN CANIMIZ PAHASINA MÜCADELE EDECEĞİZ
 
Özel Harekât Daire Başkanı Selami Türker Türkiye Kamu-Sen’in ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Sizlerin desteği bizler için büyük bir güç kaynağıdır. Türk milletinin huzuru, birliği ve bekasına yönelik her türlü hain girişime karşı canımız pahasına karşı koyacağımızdan kimsenin şüphesi olmamalıdır” dedi.
 
Görüşmelerin ardından Şehitler Anıtına karanfil bırakıldı, dualar edildi. Ziyaretlerde Kuran-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye edildi. 

Haber Resimleri