İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu Ziyaret Ederek İstişarelerde Bulunduk

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu Ziyaret Ederek İstişarelerde Bulunduk
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve Konfederasyonumuza bağlı sendikaların Genel Başkanları İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu makamında ziyaret etti.

Genel Başkanımız Önder Kahveci ve beraberindeki heyet İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu makamında ziyaret etti.


Bakan Soylu’yu ziyaret eden heyetimiz, gündemdeki konuları masaya yatırdı.  Haftalardır dile getirdiğimiz “Memur Paketi” hakkında detayları Sayın Bakan’a anlatan Genel Başkanımız Önder Kahveci, kamuda yaşanan sıkıntıların artarak devam ettiğine dikkat çekti.  Kahveci seçim dönemi vaatte bulunulan 3600 ek gösterge hususunda da bütün kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde adil bir düzenleme yapılmasını beklediklerini vurgulayarak, ”Emekli olmak için bu düzenlemeyi bekleyen kamu çalışanları var. Emeklilikte bir nebze olsun rahat nefes almak için bekledikleri bu düzenlemeyle kamuda istihdam da açılmış olacak ve böylece işsizliğin düşmesine katkıda bulunulacaktır. Beklentimiz bütün çalışanları kapsayacak şekilde düzenlemenin çıkmasıdır” dedi.  

Ziyarette Genel Başkanımız Salih Demlir tarafından AFAD Arama Kurtarma Teknisyenlerinin nöbet sorunu ve  AFAD il müdürlerinin atanması konuları Sayın Bakan'a iletildi. Çalışanların beklentileri aktarıldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İçişleri Bakanı Soylu da kamu çalışanlarının mağdur edilmemesi için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını belirterek heyetimize teşekkürlerini sundu.  

Haber Resimleri